Yükleniyor...

Haberler & Duyurular

Yeni Veri Tabanı Aboneliği - UptoDate

28 Mart 2023 Salı

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında7300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır.  Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 190 ülkede 38.800’den fazla hastanede, 2 milyondan fazla doktor tarafından ayda 51 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasınayaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

UpToDate’in diğer veri tabanlarından farkı nedir?

• Diğer kaynaklardan daha geniş içerik kapsamına sahiptir. UpToDate içerik kapsamında, 12.000 sayfadan fazla hakemli ve orjinal metin bulunmaktadır.
• UpToDate sahip olduğu özel formatı ve kullanışlı arayüzü sayesinde aranılan cevapların ihtiyaç duyulduğunda kısa süre içinde bulunmasını sağlamaktadır.
• UpToDate kaynak bilgileri, 7300’den fazla yazar olarak hizmet vermekte olan doktor ve editör tarafından sürekli güncellenmektedir.
• Teşhis ve tedavi konularında pratik tavsiyeler içermekte olan en güncel kanıta dayalı bilgiler uzman personel tarafından özetlenerek veri tabanına eklenmektedir.
• Temel sağlık hizmetleri, jinekoloji, çocuk sağlığı ve dahiliye ve gibi çeşitli uzmanlık alanlarındaki geniş kapsamlı içerik bilgileri birleştirilerek sunulmaktadır.

 UpToDate’in Faydaları nelerdir?

Hasta Güvenliği ve Bakım Kalitesini Arttırmak
Tanısal Hataları Azaltmak
Tanı Amaçlı Testleri Azaltmak
Hastaların Yeniden Hastaneye Yatma Oranını Düşürmek
Hastaların Hastanede Kalma Süresini Azaltmak
Klinisyen Memnuniyetini Arttırarak Hastanede Daha Uzun Süre Çalışmalarını Sağlamak
Doktorlar İçin Zaman Tasarrufu Sağlamak ve Hasta Bakım İçin Ayrılan Süreyi Arttırmak

Kullanım Kılavuzu 
Erişim adresi : http://www.uptodate.com/online
 

MOBIL /UZAKTAN ERISIM

UpToDate klinik karar destek sistemine uzaktan erisim (ev/ofis/ cep telefonlarinizdan, mobil cihazlardan ) saglamak uzere erisim detaylariniz ve ozet bilgiler asagida yer almaktadır :

UpToDate Mobil Erişim

Kayıt işlemi:

1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

Kisisel hesabiniza 90 günde bir kez kurum bilgisayarlarindan www.uptodate.com/online adresi uzerinden Log In/Giris yapmak gerekmektedir. Yapılan her girisden sonra erisim suresi otomatik olarak 90 gun uzamaktadir. 

UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlariniza indirerek kullanabilirsiniz. 

iPhone/iPad mobil cihazlarina aplikasyon indirmek icin App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratiniz. 

Android tabanli mobil cihazlar icin Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

UpToDate içinden ihtiyacınız olan bilgiyi Türkçe olarak arayabilirsiniz.

Aramak istediğiniz terimi Türkçe olarak yazdığınızda UpToDate içindeki en ilgili sonuçlar gösterilecektir. Aramanız için KOAH, BOS, DMAH gibi kısaltmaları da Türkçe olarak yazabilirsiniz. Ayrıca dil seçeneğini değiştirdiğinizde UpToDate arayüzü de Türkçe olarak değişecektir.

Dil seçeneğinin değiştirilmesi ile ilgili videoyu burdan izleyebilirsiniz

UpToDate genel tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=XAf8qBu6FK4

//ul pagination