Yükleniyor...

Haberler & Duyurular

Deneme Erişimli Veritabanı - Annual Reviews

10 Mart 2021 Çarşamba

Annual Reviews, 1932 yılında bilim insanlarının sürekli eksikliğini hissetikleri bir duruma çözüm sunmak amacıyla sivil inisiyatif alınarak kurulmuştur. Annual Reviews’te farklı disiplinlerdeki en önemli araştırmaları sizin için okuyan ve değerlendiren bir otoritenin çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Günümüzde araştırmacılar için en önemli unsurlar olan kendi alanlarındaki en son gelişmeleri takip etmek ve iş birliği fırsatları yakalamak adına eşsiz bir kaynak konumundadır. Konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan yeni araştırmacılar için ise referans kaynağı olarak kullanılması gerekir.

Annual Reviews’ün uzman komitesi, mevcut eğilimleri, büyük ilerlemeleri ve bilimsel ekosistemde devam eden araştırma zorluklarını ele alan konuları tartışmak ve seçmek için her yıl bir araya gelmektedirler ve Annual Reviews yazarları araştırmacılara, öğrencilere, analistlere, politika belirleyicilere, gazetecilere ve halka hitap ederken her alandaki en güncel konuları belirleyerek buna göre yayın yapmaktadırlar.

14 dergisi, 2017 Edition Journal Citation Reports®'ta (Clarivate Analytics) 19 kategoride, etki faktörü sıralamasında ilk sırada yer alan Annual Reviews, ortalama uzunluğu 24 sayfa olan makaleler içermektedir ve tıp ve fizyoloji alanındaki Nobel Ödülü kazanan yazarların %56’sı ve kimya alanındaki Nobel Ödüllü yazarların da %42’si Annual Reviews için yazmıştır.

Erişim adresi : www.annualreviews.org

9 Mayıs 2021 tarihine kadar erişimdedir.

//ul pagination